administrator
polecamy publikację

W 2015 ONZ i różne jej agendy udzieliły zamówień na 17,5 mld $, rok 2016 nie powinien być pod tym względem gorszy. Polskie firmy w 2015 uszczknęły z tego tortu zaledwie 2,2 mln $. W naturalny sposób w największym stopniu korzystają z tego przedsiębiorcy z krajów, do których kierowane są środki pomocowe i na rozwój (a także tych, w których biura mają organizujący przetargi), ale fatalnie wypadamy nawet na tle krajów Grupy Wyszehradzkiej. Czeskie firmy zdobyły kontakty na przeszło 15,5 mln $, węgierskie na prawie 11 mln, fatalnie wypadliśmy nawet na tle Słowacji (ponad 3 mln $, o połowę więcej niż Polska).

18 stycznia

Spotkań, konferencji i seminariów poświęconych funduszom unijnym było już całkiem sporo i będzie jeszcze więcej, ale w tym wypadku mają to być warsztaty i podejście ma być praktyczne. Będzie odrobina teorii, o tym, co to jest innowacyjność, bo to teraz hasło klucz, przegląd różnych możliwości uzyskania wsparcia, potem już praca w grupach poświęcona przygotowaniu wniosków. A na koniec jeszcze czas na indywidualne konsultacje.

20 stycznia

Zapraszają nas na nią razem z fundacją, redakcja magazynu Businesswoman & life oraz Muzeum Sportu i Turystyki. Gala odbędzie się w Centrum Olimpijskim, a okazją do jej organizacji jest premiera kalendarza gwiazd magazynu. W programie poza tym koncert Thomasa Martina, czyli znanego nam Tomka Martyńskiego, show na skrzypcach w wykonaniu Agnes Violin, pokaz mody, licytacja obrazów, loteria wizytówkowa i uroczysty bankiet.

18 grudnia

Nasze świąteczne spotkanie zorganizowaliśmy w tym roku w restauracji Krasnodwór. Na stołach pojawiły się wyśmienite. tradycyjne, świąteczne potrawy. Był czas na rozmowę, o tym, jaki był mijający rok i czego spodziewamy się po następnym. Bo było to jednocześnie nasze ostanie spotkanie w tym roku. W nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas swym pięknym głosem znana operowa śpiewaczka Izabela Kopeć. I zachęciła nas do wspólnego śpiewania kolęd. Wcześniej jednak, jak co roku, wręczyliśmy Bizony Biznesu tym członkom klubu, którzy są z nami najdłużej. 

9 grudnia

Wystawę w hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej przy Trębackiej zorganizowaliśmy razem z nowym członkiem premium naszego klubu, internetową galerią Art. Kwiatecka.com. Zaprezentowane na niej zostały obrazy właścicielki galerii, niezależnej artystki Iwony Ochnio-Kwiateckiej. Wystwa połączona była z ich sprzedażą i już podczas wernisażu znalazły one pierwszych nabywców. Tytuł wystawy to zarazem motto galerii i życiowe credo artystki.

13 grudnia

Do jednego ze swoich salonów zaprasza nas ich właścicielka, Krystyna Tarasiuk. Będzie można zobaczyć ich przy pracy, a także samemu poddać się różnym proponowanym przez nich zabiegom. Nie zabraknie wina i dobrego humoru, a cały event poprowadzi znana i lubiana chyba przez nas wszystkich aktorka Laura Łącz

21 grudnia

Konferencja poświęcona temu, co ma być w najbliższych latach głównym narzędziem wsparcia dla polskich przedsiębiorców ze strony Unii – tanich pożyczek i gwarancji kredytowych. Uświadamianie przedsiębiorcom, że udział dotacji w puli środków pomocowych maleje i w końcu zmaleje do zera (są to środki jednorazowego użytku) trwa. Może warto dać się przekonać już teraz, zanim i po kredyty ustawi się kolejka?

15 grudnia

Dziura w obrotach z Chinami straszy, zresztą nie tylko nas, dlatego Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych postanowiła pomóc tym, którzy spróbują ją zasypać i zaprasza ich na połączone z warsztatami szkolenie na Bagatelę, gdzie ma siedzibę. Będzie się można dowiedzieć, jak wejść na rynek chiński, jakie obowiązują tam przepisy, a także o upodobaniach chińskiego klienta. Wśród prelegentów będą polscy przedsiębiorcy, którym się to udało, a także przedstawiciele chińskich firm, bo tam również budzi to już niepokój. Warunkiem udziału jest przygotowanie trzech pytań do prelegentów... 

10 i 11 grudnia

Na kolejne, tym razem dwudniowe forum zaprasza nas EDUVISION, członek premium naszego klubu. Podczas forum wejdziemy w umysł księgowego, zatroszczymy się o bezpieczeństwo naszej firmy, poznamy narzędzia poprawiające jej kondycję oraz zadbamy zarówno o rozwój biznesowy, jak i osobisty. Nie zabraknie okazji do nawiązania nowych konatktów biznesowych, ważnym punktem programu jest spotkanie integracyjne pierwszego dnia forum, które rozpocznie się wieczorem i potrwa do późna w nocy. Forum odbędzie się w dobrze nam znanym MCC Mazurkas, co traktujemy jako dodatkową zachętę do wzięcia w nim udziału.

16 grudnia

Duża międzynarodowa, organizowana corocznie, konferencja poświęcona kluczowym zagadnieniom Europy Środkowo-Wschodniej, ale także Europy jako całości i świata, widzianym z pespektywy Polski jako centrum biznesowego (hubu) regionu. Dotąd była organizowana w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, co było postawieniem kropki nad i jeśli idzie o tematykę, i cel jej organizacji, w tym roku odbędzie się w hotelu Novotel, dawnym Forum przy Marszałkowskiej, co w tym akurat wypadku odbierze jej nieco splendoru. Pewne wydarzenia mają oczywiste dedykowane im miejsce. 

15 grudnia

Organizowana co roku, a potem częściej, międzynarodowa konferencja poświęcona energetyce. Tematyka jest właściwie niezmienna. Co zrobić, by gniazdkach nie zabrakło nam prądu i jak spełnić wymóg ograniczenia emisji dwutlenku węgla? Czy dalej polska energetyka ma być oparta na węglu? Czy na źródłach odnawialnych, czy może energetyce jądrowej? Bo mimo zmiany rządu, plany budowy elektrowni atomowej nie zostały zarzucone. A może wszyscy powinniśmy stać się producentami energii? 

8 grudnia

Nowa unijna dyrektywa w sprawie ochrony tajemnic przedsiębiorstwa przed ich bezprawnym pozyskiwaniem, wykorzystywaniem i ujawnianiem, weszła w życie w lipcu. Przepisy redefiniują gruntownie pojęcie czym jest tajemnicy przedsiębiorstwa i odwołują się również do zagadnienia whistleblowingu, które dotychczas nie było precyzyjnie uregulowane polskim prawem. Przedsiębiorstwa mają aż dwa lub tylko dwa lata na dostosowanie się do tych przepisów. Do udziału w połączonym ze śniadaniem biznesowym seminarium zaprasza nas kancelaria Bird & Bird.

29 listopada

Po Cyberponiedziałku czeka nas we wtorek Dzień Darmowej Dostawy. Cyberponiedziałek to odpowiednik Czarnego Piątku w sklepach internetowych. To czas łowienia okazji. Z okazjami bywa różnie, na szczęście w przypadku zamówień przez Internet mamy dwa tygodnie na zwrot i możemy to zrobić bez podawania powodów. W przypadku Dnia Darmowej Dostawy żadnych pułapek nie ma. Po prostu przy zakupach zamówionych tego dnia nie płacimy za kuriera bądź przesyłkę pocztą


pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu