administrator
22 listopada

Na seminarium, które ma nam uświadomić, że w przetargach tych mogą uczestniczyć także polskie firmy i warto skorzystać z tej szansy, zaprasza nas Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne przy PARP, a wezmą w nim udział ci, którzy te przetargi organizują oraz Marcos Neto, dyrektor Międzynarodowego Centrum Rozwoju Sektora Prywatnego działającego w ramach UNDP, agendy ONZ, której angielską nazwę można na polski przetłumaczyć jako Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dlaczego on? Bo, co dla niektórych może być zaskoczeniem, zaproszenie do udziału w przetargach skierowane jest w pierwszej kolejności właśnie do sektora prywatnego. 

od 7 listopada

Na zakończenie naszego klubowego szkolenia z Bartłomiejem Boralem z Best Brain padła propozycja zorganizowania pełnowymiarowych szkoleń dla tych, którzy by chcieli poważnie pogłębić swoją wiedzę na ten temat, a przede wszystkim zdobyć praktyczne umiejętności. Przyszła pora na konkrety, zapowiedziany kurs już rusza. pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada. 

zgłoszenia do 4 listopada, gala 23 listopada

Konkursowi organizowanemu przez NOT towarzyszymy od samego początku, jako ich partner. Widzieliśmy jak konkurs raczkował, a teraz to już jego szósta edycja. Cel jest niezmienny, wsparcie dla tego, co wciąż jest piętą achillesową naszej gospodarki: innowacyjności. Konkurs pokazuje zresztą, że rzeczywistość niekoniecznie wygląda tak źle, jak się nam wydaje. Być może po prostu zapominamy się pochwalić tym, co osiągnęliśmy. Konkurs jest po temu okazją! To, co konkurs wyróżnia, to to, że oprócz firm działających w kraju (zarówno polskich, jak i zagranicznych) do udziału zaproszone są firmy z krajów, w których działają polonijne stowarzyszenia naukowo-techniczne. 

wernisaż 9 listopada, wystawa potrwa do 3 grudnia

Wystawa w Galerii STALOWA stanowi retrospektywę twórczości tego wrocławskiego artysty. Pokazuje ona charakterystyczne elementy wypowiedzi artysty, takie jak: materia, światło, kolor, czy faktura. Jednocześnie obrazuje, jak za pomocą motywu tytułowego ringu, potrafi on przekazać prawdę o rzeczywistości.

25 - 27 października

Dla startupów, chcących zawojować rynek dzięki nowym technologiom, ale najpierw potrzebujących zdobyć na to środki. I dla inwestorów, którzy gotowi są w nie zainwestować, ryzykując, ale – jeśli się im powiedzie – mogą zarobić na tym krocie. Zarówno tych indywidualnych, aniołów biznesu, jak funduszy venture capital i działających już na rynku firm. Przyjadą oni do Warszawy z całego świata, licząc, że znajdą tu startupy, w które warto zainwestować. Organizatorzy spodziewają się, że do Warszawy przyjedzie aż 2,5 tysiąca uczestników z 50 krajów. 

19 listopada

Usłyszałem o nich w dość niezwykłych okolicznościach. Włóczyłem się cały wieczór po Starej Pradze z grupą mężczyzn śpiewających w najróżniejszych miejscach, w tramwaju, przejściu podziemnymi domu towarowym, średniowieczne pieśni z Islandii, dawne pieśni gruzińskie i nawet jeden łaciński hymn. Z jednej strony profesjonalistami, byli aktorami. Z drugiej amatorami, przyjechali tu z różnych miast i było to też kolejne miasto, gdzie to zrobili. Było to dziwne, niezwykłe i piękne. Metą było Studium Teatralne, kolejne dziwne i niezwykłe miejsce w Warszawie. Padło tam pytanie, co by polecili? I polecili właśnie to. 

21 października

Zorganizowaliśmy ją tradycyjnie, w hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej na Trębackiej, gdzie siedzibę ma nasz klub. Nie pierwszy też raz naszym partnerem jest klubowicz, Galeria STALOWA. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć prace wybitnego fotografa, Marcina Owczarka. Są one połączeniem fotografii i malarstwa, którego treścią są obrazy miast i żyjących w nich ludzi, przybierające nieraz surrealistyczny charakter. To pierwsza tak obszerna wystawa tego artysty w Warszawie. 

19 i 20 listopada

czyli 34 Międzynarodowy Festiwal Bardów. Pierwszy odbył się jeszcze w 1978 w Hybrydach, a nazwa była skrótem od Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej. Były dwie przerwy, na stan wojenny i na zachłyśnięcie się wolnym rynkiem, co wygnało go z Hybryd i od tego czasu tuła się po różnych, zwykle za małych salach. Z tego powodu reklamowanie go jest zbyteczne, a nawet przeciw moim interesom, bo może utrudnić mi wciśnięcie się do środka. Choć mam na to wypróbowany sposób.

28 listopada - 4 grudnia

Festiwal będący świętem krótkiego metrażu i nie ma w tym żadnej przesady. Tegoroczny jest jubileuszowy, zresztą i bez tego będzie wyjątkowy, organizatorzy festiwalu mogli przebierać pośród ponad 4 tysięcy nadesłanych zgłoszeń! Nie powinno więc wśród zabraknąć perełek. Krótki metraż to zresztą w praktyce domena festiwali. Nie zabrakło go podczas kończącego się w ten weekend Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej (dwa bloki konkursowe, fabularny i dokumentalny), jest też obecny na festiwalu HumanDOC

24 października

W kolejnym spotkaniu z tego cyklu wezmą udział prezesi przedsiębiorstw polskich, którym udało się odnieść sukces zagranicą. Po to, aby podczas dyskusji podzielić się swoimi doświadczeniami, abyśmy także mogli pójść w ich ślady. Wyjście poza krajowy rynek to może jeszcze nie warunek przetrwania firmy, nasz rynek jest całkiem duży, ale warunek rozwoju już tak. Bo na to bywa już zbyt mały. Ale pojawią się też przedstawiciele firm z zagranicy, którym udało się odnieść sukces na naszym rynku. Bo zagranicznych inwestycji wciąż potrzebujemy i to, jak radzą sobie u nas, też może być ciekawe.

26 października

Czy należący dziś na powrót do Chin Hong-Kong to rzeczywiście brama do nich? Organizatorzy konferencji będą się starali nas przekonać, ale nie ograniczą się do tego. Dowiemy się też o tym, jak założyć firmę w mającym specjalny status Hong-Kongu. To dziś strefa wolnego handlu i wolnego przepływu inwestycji, co pozwala na uniknięcie wielu barier obowiązujących w pozostałej części Chin. Jak jednak wygląda to w praktyce? Jakie są podatki i związane z tym przepisy, prawo pracy, jakie zasady obowiązują przy zawieraniu kontraktów handlowych?

27 października

Okazja do jego organizacji jest wizyta senegalskiego prezydenta Macky Salla, który otworzy je wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą. Razem z prezydentem Senegalu przyjadą do Polski ministrowie najważniejszych resortów gospodarczych tego kraju: gospodarki i finansów, rolnictwa, przemysłu i kopalń. 

21 października

21 października Fundacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie im. Lekarzy Polskich Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej świętowała swoje dwudzieste urodziny!

9 listopada

Organizowana co roku przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych forum ma charakter debaty, która w tym może być wyjątkowo gorąca. Nie tylko wskutek panującej na świecie niestabilności, także dlatego, że to, jak prowadzić polską politykę zagraniczną jest przedmiotem sporu, który bardzo głęboko podzielił scenę polityczną. Debatę rozpocznie wystąpienie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, a do wzięcia w niej udziału zaproszono przedstawicieli wszystkich partii reprezentowanych w parlamencie. 

19 października

To, że w Azji whisky piją nikogo nie dziwi, bo piją ją na całym świecie. Może, choć raczej tylko teoretycznie, poza krajami muzułmańskimi. Ale to, że w Azji potrafią dobrą whisky zrobić, może być już dla wielu zaskoczeniem. A potrafią. Zdobywany podczas prestiżowych World Whiskies Awards przez dwa z rzędu przez whisky z tajwańskiego Kavalan tytuł najlepszej najlepszej single malt nie jest przypadkiem. Ale przekonać mogliśmy się też o tym sami. Degustację poprowadziła ambasador tej marki, Kellie Du. Kobieta, bo kobiety też nie tylko whisky piją, ale i się na niej znają. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu