administrator
18 - 21 sierpnia

To niezwykłe zawody, które jako klub objęliśmy swoim honorowym patronatem, odbędą się już po raz szósty. Znany już datę: 18 – 21 sierpnia. I miejsce, po raz kolejny będą to obiekty warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach. W sportowej rywalizacji zmierzą się tam dzieci, które wygrały wcześniej inną walkę – walkę z chorobą nowotworową. Bo również je, a nie tylko dzieci zmagające się z chorobą, obejmuje swoją opieką Fundacja Spełnionych Marzeń Małgorzaty i Tomasza Osuchów

14 lipca

Na kolejnym spotkaniu z cyklu klubowicze klubowiczom spotkaliśmy się w restauracji Wasabi. Restauracja mieści się w zaprojektowanym przez światowej sławy architekta gmachu Metropolitan przy placu Piłsudskiego a od niedawna jest naszym członkiem klubu.  Wasabi to piekielnie ostry zielony japoński chrzan, nieodłączny dodatek do sushi. Sushi to ich specjalność! 

21 lipca

Jeśli się wybierzecie w lipcu na Stadion Narodowy, będziecie zdziwieni liczbą tych, którzy wybiorą się tam mimo szczytu wakacyjnego sezonu. Będzie tam tłum. Przyjadą tam architekci i inżynierzy, którzy muszą projektować tak, by zapobiec powstawaniu pożarów, a jeśli wystąpią, ograniczyć ich skutki i nie dopuścić do ofiar w ludziach. Zobowiązują ich do tego zresztą przepisy. Będą też ci, którzy przygotowują i prowadzą inwestycje budowlane, a także zarządzają eksploatacją obiektów po ich zakończeniu. Bo to też koszty, które starają się oczywiście ograniczyć. Chcą zatem, by były to rozwiązania zarazem skuteczne, jak i najtańsze. 

16 i 17lipca

Dorośli na swój plenerowy festiwal „Sztuka ulicy” poczekać muszą do września. Dzieci mają go już w ten weekend. I wypada je tam zabrać, co jest pretekstem, by bawić się razem z nimi. Ale można wybrać się i bez nich, nic nam nie wiadomo o górnym limicie wieku. Do Warszawy przyjadą lalkowe teatry z Włoch, Holandii, Węgier, pobliskich Czech (dwa) i Słowacji.

4 lipca

Czy przez kryzys uchodźczy Europa przywróci granice? Od dwóch lat Unia Europejska zmaga się z coraz trudniejszą do opanowania falą imigrantów uciekających przed wojną, prześladowaniami lub po prostu biedą. Przybiera to formę współczesnej wędrówki ludów, wobec której niespójna polityka Unii oraz poszczególnych państw okazują się całkowicie nieskuteczne. Coraz częściej mówi się o przywróceniu kontroli na granicach poszczególnych państw. 

8 września

Tuż po wakacjach odbędą się na Stadionie Narodowym największe tego typu targi w Polsce. Towarzyszyć im będzie branżowa konferencja, targi kariery oraz gala IT Future Award, która odbędzie się dzień wcześniej. Do opisu tego, czego to wydarzenie będzie dotyczyć, wystarczą zaledwie dwie litery: IT. W tym roku do udziału w IT Future Expo zaprasza nas ze swojej słynnej kawalerki Łukasz Jakóbiak, który pojawi się na tam w realu i poprowadzi jeden z wykładów. Jesteśmy, jako klub, jednym z patronów tego wydarzenia, a magazyn przedsiębiorcy@eu znalazł się w gronie głównych patronów medialnych.

22 - 24 września

Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji.  Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również  konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas. 

29 czerwca

Jego pełna i nieco przydługa nazwa to w tłumaczeniu na polski Program ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020. Następca programu ramowego CIP ma wśród swoich zadań budowanie narzędzi umożliwiających małym i średnim firmom dostęp do kredytów. Choć jest to jeden z programów administrowanych wprost z Brukseli, to nie ma to praktycznego znaczenia dla korzystających z tych kredytów przedsiębiorstw. W Brukseli następuje bowiem tylko wybór pośredników finansowych, którzy tych kredytów udzielają. 

27 czerwca

Jak inteligentnie przyciągnąć inwestorów zagranicznych i jak ich optymalnie zaangażować w rozwój polskiej gospodarki, bo tak brzmi dokładnie będące temetem debaty pytanie. Kolejna debata z cyklu „Czas na patriotyzm gospodarczy” zorganizowanego przez Puls Biznesu, na którą jesteśmy zaproszeni do siedziby Giełdy na Książęcą. Poprzedzi ją wręczenie wyróżnień dla największych zagranicznych płatników CIT.

8 lipca

Wbrew nazwie tematyka poświęconej energetyce konferencji będzie przede wszystkim krajowa. Przygotowania w toku, znany jest wciąż tylko zarys programu. Zacznie się jednak od wystąpień od wystąpień przedstawicieli rządu (w tym ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego), będzie to więc okazja do zaprezentowania jego planów w tej dziedzinie. Zabraknie niestety zmarłego w zeszłym roku prof. Krzysztofa Żmijewskiego, spirytus movens całego przedsięwzięcia. 

Te specjalne, uprzywilejowane formy członkostwa w klubie, zapewniają szereg dodatkowych korzyści w porównaniu do zwykłego członkostwa. Mamy już trzynastu członków premium i dziewięciu członków diamentowych. 

26 czerwca

Podczas tegorocznego Letniej Gali Klubu Integracji Europejskiej na podwarszawskim Rancho pod Bocianem będzie okazja obejrzenia niezwykłych prac polskiego artysty Marka Saenderskiego. Sponsorem wystawy jest Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM specjalizująca się w obsłudze prawnej w zakresie prawa autorskiego.

23 czerwca

Zdobywanie mało przydatnej wiedzy trwa tyle samo co zgłębianie tej wartościowej. I dlatego nie będziemy tracić na nią ani minuty. To myśl przewodnia naszego forum, o poprowadzenie którego poprosiliśmy Piotra Sołtysa, współwłaściciela Vantis Holding. A na zakończenie jeszcze bankiet i czas na rozmowy w kuluarach.

29 czerwca

Jego pełna i nieco przydługa nazwa to w tłumaczeniu na polski Program ramowy na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020. Następca programu ramowego CIP ma wśród swoich zadań budowanie narzędzi umożliwiających małym i średnim firmom dostęp do kredytów. Choć jest to jeden z programów administrowanych wprost z Brukseli, to nie ma to praktycznego znaczenia dla korzystających z tych kredytów przedsiębiorstw. W Brukseli następuje bowiem tylko wybór pośredników finansowych, którzy tych kredytów udzielają. 

22 czerwca

Organizowany jest już po raz czwarty. Wydarzenie o charakterze branżowym, ale należy to rozumieć dość szeroko, bo chodzi tu zarówno o budowę dróg i kolei, jak energetykę (zdecydowanie jednak nie prosumencką), czy oświetlenie ulic, czemu ma być nawet poświęcone jedno z czterech składających się na kongres równoległych forów.

22 czerwca

Czyli po prostu loga. Ich rejestracją nie zajmuje się już OHIM, ale od marca jego następca, EUIPO, czyli Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Zmieniły się też nieco zasady. Rejestracja wspólnotowych znaków towarowych jest jednak dalej prosta, szybka (wszystko można zrobić przez Internet) i niezbyt kosztowna. Uzyskana w ten sposób ochrona jest jednak w znacznym stopniu iluzoryczna. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu