administrator
20 września

Bo irlandzka whisky to whiskey, a od niej zaczęliśmy naszą przygodę. Różnica jest zresztą tylko w pisowni, wymawia się bowiem tak samo. Właśnie z Irlandii whisky najprawdopodobniej pochodzi, a przynajmniej wszyscy Irlandczycy tak wierzą. Naszym przewodnikiem po świecie irlandzkiej był whiskey ambasador marki Teeling Whiskey, Mark Halvey oraz służący na pomocą także jako tłumacz, Jarosław Buss, pomysłodawca naszej klubowej akademii i organizator największego odbywającego się w Polsce wydarzenia związanego w whisky, Whisky Live Warsaw. 

22 - 24 września

Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji.  Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również  konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas. 

29 września eliminacje, 14 listopada międzynarodowy finał

Anna German to fenomen polskiej piosenki, przeszło trzydzieści lat po jej śmierci ta muzyka jest wciąż słuchana, wciąż fascynuje i to nie tylko w Polsce. W Rosji jest chyba nawet bardziej popularna niż w Polsce i dotyczy to chyba nie tylko Rosji, ale i innych krajów dawnego Związku Radzieckiego. W Polsce przez moment odrobinę zapomniana, ale udało się jej pamięć ponownie ożywić, tam chyba nigdy popularna być nie przestała.

październik / listopad

Na zakończenie naszego klubowego szkolenia z Bartłomiejem Boralem z Best Brain padła wstępna propozycja zorganizowania pełnowymiarowych szkoleń dla tych, którzy by chcieli poważnie pogłębić swoją wiedzę na ten temat, a przede wszystkim zdobyć praktyczne umiejętności. Teraz pora na konkrety. 

7 września

To było chyba najciekawsze z wszystkich dotychczasowych szkoleń (można się oczywiście spierać). Teorii było tylko niezbędne minimum, przede praktyka. Ale zaczęliśmy od pokazu. Ciąg zer i jedynek, trudno o coś nudniejszego i przez to trudniejszego do zapamiętania. O jego podyktowanie poprosiliśmy uczestniczącą z nami w szkoleniu Tatianę Sosnę Sarno. Aktorzy mają dobrą pamięć, tego wymaga ich zawód, ale chyba nie bardzo wierzyła, że chaotyczny zestaw zer i jedynek da się zapamiętać. Dla Bartłomieja Borala nie stanowiło to jednak żadnej trudności.

już ruszył i potrwa do listopada

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się więc do jej efektywnego wykorzystywania. Ten cykl szkoleń, adresowanych zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i ich pracowników, ma w tym pomóc. 

15 - 17 września

W obszernych, przypominających lotniczy hangar halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie swoją ofertę zaprezentują wystawcy, którzy przybędą tam prosto z Chin. Ale będą też  firmy chińskie już w Polsce obecne, a także firmy polskie (dlaczego, o tym dalej). Jak zawsze ciekawa powinna być część konferencyjna, poświęcona specyfice kontaktów biznesowych z państwem Środka. Po raz kolejny jako klub objęliśmy je swoim patronatem. W tym roku targi odbędą się pod nową, dwuczłonową nazwą, jako China Expo – China Brand Show Poland i w nieco zmienionej formule.

31 sierpnia

O niezwykłej spółdzielni, Spółdzielni Właścicieli Majątku, jak brzmi jej nazwa po polsku, opowiedział nam prezes jej zarządu, Andrzej Stępień. Lokują oni swój majątek w… diamentach. 

23 - 25 września

Z muzyką poważną, co chyba trzeba dodać, bo kojarzyć się to może w pierwszej chwili z muzyka popularną. Skojarzenie nie całkiem zresztą niesłuszne, bo muzyka poważna też chce być muzyką popularną. I o to zresztą tu chodzi, by do muzyki poważnej przekonać. Wszystko w jednym miejscu, bilety na każdą kieszeń lub w ogóle za darmo. W Warszawie odbędą się już po raz siódmy, ale sam pomysł narodził się jeszcze parę lat wcześniej, w Nantes, skąd zaczęto go kopiować na całym świecie. 

8 września

Tuż po wakacjach odbędą się na Stadionie Narodowym największe tego typu targi w Polsce. Towarzyszyć im będzie branżowa konferencja, targi kariery oraz gala IT Future Award, która odbędzie się dzień wcześniej. Do opisu tego, czego to wydarzenie będzie dotyczyć, wystarczą zaledwie dwie litery: IT. W tym roku do udziału w IT Future Expo zaprasza nas ze swojej słynnej kawalerki Łukasz Jakóbiak, który pojawi się na tam w realu i poprowadzi jeden z wykładów. Jesteśmy, jako klub, jednym z patronów tego wydarzenia, a magazyn przedsiębiorcy@eu znalazł się w gronie głównych patronów medialnych.

9 września

Zapraszamy członków Klubu na seminarium, które zainteresować powinno zwłaszcza przedsiębiorstwa z Mazowsza, ponieważ nie mogą one już korzystać ze środków europejskich w ramach EFS. Wparcie Krajowego Funduszu Szkoleniowego pozostaje więc jedyną powszechnie dostępną możliwością sfinansowania szkoleń ze środków innych niż własne. W programie seminarium przewidziano nie tylko ocenę dotychczasowej praktyki wykorzystania tych środków, ale będzie też mowa o kierunkach proponowanych zmian i warto, a nawet powinniśmy się do tej dyskusji włączyć. 

14 – 16 października

Będzie mnóstwo atrakcji i w przeciwieństwie do innych imprez targowych, naprawdę dużo zwiedzających. My też będziemy tam obecni, wręczymy specjalne Perły EuroTurystyki najlepszym wystawcom. Będziemy mieli także wydzieloną odrębną klubową strefę, gdzie zorganizujemy stoiska dla dotychczasowych laureatów przyznawanych przez nas Pereł EuroTurystyki, ale to również propozycja dla wszystkich klubowiczów, którzy będą mogli tam wystawić swoje stoiska otrzymując znaczny rabat. 

4 lutego 2017

Na jubileuszową galę karnawałową zaprasza nas Fundacja Pro Seniore, która w tym roku też obchodzi jubileusz, bo rozpoczęła swoją działalność równo dwadzieścia lat temu. W gali, która odbędzie się w warszawskim hotelu Marriott, zapowiedziały już swój występ Czerwone Gitary, a także zespół Żuki. Dla tych, którzy potwierdzą swój udział w gali, co miesiąc w losowaniu szansa na weekend w czterogwiazdowym hotelu w Słonecznym Zdroju. Więc im wcześniej to zrobimy, tym większą mamy na to szansę.

14 i 15 września

Członków Klubu zapraszamy na największe dedykowane przedsiębiorcom wydarzenie organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Formuła od lat się nie zmienia i nie zmieniła się tym razem, uznano, że się sprawdziła. I tak, jak w zeszłym roku, odbędzie się na Stadionie Narodowym, w jego części konferencyjnej umieszczonej pod widownią. Opóźnieniu uległ tylko termin, zwykle odbywało się ono jeszcze przed wakacjami.

15 - 17 września

Ważną częścią odbywającego się już po raz szósty wydarzenia (od tego roku pod nową nazwą i w nieco zmienionej formule) jest towarzysząca targom część konferencyjna, poświęcona specyfice kontaktów biznesowych z państwem środka. Jednym z tematów, które zostaną poruszone w tym roku będzie obowiązująca w tej części Azji i znacznie różniąca się od naszej etykieta biznesowa. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu